Skip to content

Komplexní péče o ženu

Mějte skvělý pocit z vlastního těla.

Pomáháme nastávajícím maminkám udržet se během těhotenství v kondici, ale také vrátit tělo po porodu do normálu. Zaměřujeme se i na léčbu funkční sterility, menstruačních bolestí a mnoho dalšího.  

Těhotenství je kouzelnou a pro mnoho žen dlouho vyhlíženou a vysněnou dobou jejich života. Ale i v těhotenství ženy může potrápit nejedna specifická obtíž spojená s pohybovým aparátem. Bolesti v oblasti pánve a různých částí páteře. Obtíže s rozestupem břišních svalů. Mohou se vyskytnout projevy dysfunkce pánevního dna

Období po porodu je potom kvetoucí a vířivou novou dobou – hodně lásky pro miminko, málo času sama na sebe. Pamatujte ale, co dáte svému zdraví, dáváte zároveň svému dítěti. Už v šestinedělí toho žena pro sebe může mnoho udělat, zvláště když se například jedná o péči o jizvu po císařském řezu. Období po šestinedělí by pak žádná žena neměla zanedbat potěhotenskou a poporodní rekonvalescenci, zvláště pokud plánuje další těhotenství. Přijďte se poradit!

Co funkční sterilita vlastně znamená? Jedná se o stav, kdy Vás lékař vyšetřil a ve všech možných ohledech shledává Vaše orgány způsobilé k tomu, abyste spontánně otěhotněla, neexistuje žádná morfologická, organická překážka. Pokud se Vám přesto otěhotnět nedaří, jedná se pravděpodobně o tzv. funkční poruchu – změněná je tedy funkce rozmnožovací soustavy. Zde se může jednat o příliš velké nebo příliš malé napětí svalů pánevního dna, a celou řadu zřetězených poruch, které kopírují historii Vašeho těla (úrazy, jizvy po operacích, neoptimální psychické rozpoložení, napětí ve Vašem těle,…). Než tedy sáhnete po mechanistickém řešení, zkuste nejprve uvážit, zda není výhodnější využít méně invazivní přístupy, kterými se dá ovlivnit reprodukční funkce. Nebojte se využít všechny alternativy. V ProfiTherapy naleznete přístupy, které pomůžou Vám nebo i Vašemu partnerovi a zcela jistě Vás přiblíží vytouženému  miminku. Pokud Vám byla lékařem diagnostikováno podezření na funkční sterilita, neváhejte a navštivte naše centrum. Následně u nás individuálně zkonzultujeme Váš případ. Poté se společně rozhodneme pro následný postup. Umíme Vám pomoci!

Musíme nejdříve zdůraznit, že císařský řez není žádným banálním zásahem do těla. Jedná se o břišní operaci se všemi riziky a možnými následky. Je dnes sice daleko běžnějším něž v dobách, z nichž nese svůj název. Pro porodníky je dnes častým nástrojem pomoci, díky kterému zachránili život mnoha ženám a dětem. Více o detailech indikace, ale také postupech v ošetření se dočtete v našich článcích. Zde jen zmíníme, že péči je třeba zahájit ještě v nemocnici – prakticky první den. Pokud tedy budete rodit plánovaným císařským řezem, přijďte se poradit!

Bohužel ještě i dnes se někdy doslechnete, že bolest spojená s různými fázemi cyklu je normální. Není tomu tak. Pokud pociťujete napětí či bolest v období ovulace nebo menstruace, může mít toto souvislost se stavem Vaší pohybové soustavy a nejen jí. Může se často jednat o stavy způsobené patologickým napětím tkáně a fascií způsobené úrazy, pády, jizvami po operacích a funkčním diskomfortem některých orgánů. Všechny tyto příčiny je možné odstranit nebo jejich působení významně snížit. Nechcete si ve fyzické pohodě a dobré náladě užívat každý den měsíce?

Zeptejte se nás

Uveďte prosím Váš kontaktní email.