Skip to content

Poradna

Máte jakýkoliv dotaz, který se týká Vašeho problému? Neváhejte se zeptat v naší poradně a my Vám obratem odpovíme! Podívejte se také na nejčastější dotazy našich klientů.

FAQ

Nejčastější dotazy našich klientů

Ať už nás kontaktujete telefonicky, sms, emailem či pomocí objednacího formuláře, vždy Vám odpovíme nazpět! Poté podle charakteru vaší potřeby (akutní, dlouhodobá) dohodneme termín první návštěvy! Většinou najedeme termín ještě tentýž den – máme za účelem vykrytí akutních případů rezervované termíny.

První terapeutické sezení zahájíme většinou rozhovorem, ve kterém terapeut zjišťuje historii Vašeho problému a jeho souvislostí. Říká se, že anamnestický rozhovor končí, když terapeutovi napoví intuice, kudy namířit první kroky terapie. A také se říká, že je dobré pacienta poslouchat, neboť v jeho sdělení je často ukrytý klíč k vyřešení někdy i letitého problému. Proto vstupnímu terapeutickému rozhovoru věnujeme maximální pozornost a péči. Zasloužíte si to! Už žádné “uspěchané výslechy”, vy sami chtějte čas, aby Vám mohlo být nasloucháno. 

V terapii pak v další části hodiny volíme kombinaci aktivního cvičení, manuálního ošetření nebo práce s jinými pomůckami (taping, floss páska, atp…) podle potřeb jednotlivého klienta. Jedna fyziopterapeutická hodina u nás trvá opravdu hodinu a na jejím konci dostanete rady a doporučení na doma.

Fyzioterapeutické zásahy bývají někdy velice příjemné, většinou jsou v tomto směru poměrně neutrální a někdy mohou způsobovat jistý diskomfort. Je jen velice málo případů terapie, kdy je bolest nevyhnutelná. Naopak vždy je cílem terapie bolest, se kterou přichází klient, mírnit. A to se daří – dobrým načasováním jednotlivých kroků terapie, jejich dávkováním a úpravou vzhledem k aktuálnímu rozpoložení klienta.

Na první terapii si prosím přineste lékařské zprávy nebo i CD s obrazovým záznamem vyšetření týkajících se obtíží, které přicházíte řešit. Zobrazení páteře (rentgen, magnetická rezonance) bývají relevantní téměř ke všem obtížím. Pokud je máte k dispozici, vezměte je prosím s sebou.

Co se týče oděvu, je dobré mít s sebou pohodlné oblečení na cvičení. Pokud chcete cvičit v oděvu, jsou pro ženy ideální elasťáky a sportovní prádlo, pro muže kraťasy. Je výhodné cvičit bez trička, aby terapeut viděl maximum z terénu, se kterým pracuje (nastavení páteře, zapojení břišní stěny).

 Počet návštěv u fyzioterapueta je velice individuální. Někdy stačí jedna návštěva, která zcela odstraní potíže, jindy je potřeba sekvence návštěv. Obvykle se dá dobrého efektu dosáhnout při třech až pěti sezeních. Pokud je problém akutní a vyžaduje takový přístup, volíme kadenci i několika návštěv v týdnu. Pokud se jedná o chronické obtíže, většinou se udržuje týdenní rozestup mezi jednotlivými návštěvami a ten se po dvou až třech návštěvách, pokud nadále potřeba terapeutické kontroly, prodlužuje na čtrnáct dní i déle.

Fyzioterapie dětí je dnes běžnou praxí. Motivace k ní jsou různé. Nejčastější bývá konstatování dětského lékaře na pravidelných prohlídkách: “Vaše dítě má chabé držení těla, špatný postoj, ochablé břišní svaly a svaly mezi lopatkami a kulatá záda.” Jindy si podobného fenoménu všimnou sami rodiče. Často toto zjištění skrývá závažnější diagnózu – skolióza páteře

Postoje dětí k pohybu vždy byly a jsou různé od nechuti až k nadšení, tak jako je tomu i u dospělých. Jen doba to dětem a mládeži moc neulehčuje, neboť je od útlého věku usazuje k digitálním médiím, ať už z nutnosti studia nebo pro zábavu. Vztah k pohybu jako základního projevu zdravého života je třeba u dítěte pěstovat. A zde má nezastupitelné místo i fyzioterapie. 

Sportujícím dětem pomáháme správnou prevencí předcházet vzniku potíží s pohybovým aparátem nebo deformaci páteře při asymetricky zátěžových sportech. S dětmi, které teprve vztah k pohybu hledají, objevujeme radost ze zdravého držení těla. I díky tomu budou mít dlouhý a zdravý život. Mezi benefity fyzioterapie mimo jiné patří pohyb bez bolesti, prevence poranění,  kompenzace jednostranné zátěže a zlepšení šikovnosti svalů.

Objednat se

Uveďte prosím Vaše křestní jméno a příjmení.
Uveďte prosím kontaktní email.
Ozveme se Vám do 24 hodin s potvrzením vaší rezervace.