Skip to content

Sportovci

Sportujte bez bolesti...

Pomáháme vrcholovým i  rekreačním sportovcům ke zdravějšímu pohybu, optimální regeneraci a vyšším výkonům. 

Každý sport s sebou nese specifické zatížení pohybové soustavy a organismu. V závislosti na charakteru sportovní aktivity, intenzitě sportovního výkonu a pestrosti spektra provozovaných sportů se dopad aktivity na tělo sportovce samozřejmě mění. Během diagnostiky tedy mapujeme tento obraz na těle člověka. Ideálně sledujeme tělo v klidu ve stoji i v pohybu charakteristickém pro daný sport. Vnímáme zatížení nejen jednotlivých svalů a kloubů, ale jejich chování v rámci celých pohybových vzorců – stopujeme jejich projekci na těle. Pokud je stav nějaké části pohybové soustavy limitem pro bezpečné provozování daných sportovních aktivit, navrhujeme cvičení, které vede k nápravě. Opíráme mimo jiné také o metodu Functional Movement Screen (FMS method).

Naše preventivní péče Vám pomůže předcházet zranění a dostat svoje tělo na optimální výkon. Díky diagnostice přijdeme na možná úskalí, která organismus sportovce neúměrně zatěžují a v nejhorších případech i způsobují zranění. Naším cílem je “slabá místa” organismu odhalit ještě dříve, než se projeví bolesti. Samotná bolest totiž mění nastavení nervové soustavy!  V důsledku toho se zásadně ovlivňuje i řízení pohybové soustavy.. Bolestivá tkáň je jednoznačně limitovaná a omezuje výkon sportovce. 

Ať už sportovec přichází s počínajícími obtížemi (první pocity diskomfortu v určité oblasti – což je vždy výhodnější) nebo se stavem, který se postupem času dostal do chronické fáze (sportovec je v podstatě s bolestí zvyklý podávat výkon), urychleně najdeme příčinu obtíží. Následně vytvoříme individuální program pro jejich nápravu a budoucí prevenci. Ten se většinou skládá z manuálního ošetření dané oblasti (případně ve spojení s vhodnou formou kineziotapingu) a sestavení regeneračního cvičebního plánu.

Svalová tuhost, pocity zhoršené regenerace po výkonu. Svalové dysbalance. Bolesti svalových úponů – entezopatie (tenisový loket). Bolesti velkých kloubů po zranění (vazy nebo menisky kolenního kloubu, vyvrtnutí kotníku, ruptura rotátorové manžety), chronické bolesti velkých kloubů – artróza kyčelního kloubu. Bolesti páteře.

Zeptejte se nás